105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Muzyczne Radio Relax
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
11 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1624026407

221 mieszkań powstanie przy ul. Lubańskiej!

Przedsięwzięcie jest realizowane przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego oraz samorząd Zgorzelca


Dzisiaj (18.06) odbyła się inauguracja budowy 221 mieszkań przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Przedsięwzięcie jest realizowane przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Partnerem inwestycji jest zgorzelecki samorząd, który wskazał grunt pod realizację tej inwestycji. W Zgorzelcu tuż przy hali sportowej PGE Arena powstanie pięć budynków cztero- i pięciokondygnacyjnych, które pomieszczą 221 mieszkań wykończonych w standardzie podstawowym. Zdecydowaną większość w strukturze mieszkań stanowią te dwu- i trzy pokojowe, których jest odpowiednio 104 i 96. Nie zabraknie również kawalerek - zaplanowano ich 10, a także mieszkań czteropokojowych - tych lokali będzie 11. Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Podczas uroczystości został odczytany list wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anny Korneckiej. „Z radością zauważyłam, że nowa inwestycja mieszkaniowa w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej będzie stanowiła przykład przestrzeni zaprojektowanej w sposób zrównoważony i z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. Powstaną wspólne przestrzenie i usługi dla mieszkańców. (…) Naszym celem jest przełamanie barier ograniczających rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce w najważniejszych wymiarach.  Tym bardziej cieszy mnie fakt, że - zgodnie z założeniami – osiedle w Zgorzelcu ma być miejscem bez barier architektonicznych, dzięki czemu będzie ono przyjazne zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i osób starszych i niepełnosprawnych” – napisała wiceminister Anna Kornecka.

 - To jest taka chwila, na którą długo czekałem, bo to jest 3 lata rozmów, wiele formalności udało się nam w tym czasie załatwić. Doszliśmy do finału i przed nami ostatnia prosta, czyli 18 miesięcy, które zostało na wybudowanie tych mieszkań. Będzie to dla nas radosny czas oczekiwania na zakończenie tego projektu. Hala sportowa, przy której stoimy była do tej pory największa inwestycją w Zgorzelcu o podobnej do tego osiedla wartości. Mam nadzieję, że 221 rodzin zwiąże się ze Zgorzelcem na długo i znajdą tu swój kawałek światapodkreślił Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca.

- Najważniejszym aspektem jest tutaj ten społeczny – możemy powiedzieć, że tworzymy kilkaset mieszkań, które będą skierowane do tych, którzy we własnym zakresie nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania. Mam nadzieję, że to jest jeden z instrumentów, który pozwoli nam rozwiązać ten problem w skali gmin i powiatów. Dziękuję burmistrzowi, że poszedł w tym kierunku i apeluję do wójtów i burmistrzów powiatu zgorzeleckiego, żeby brali z niego przykład i tworzyli takie osiedla, które będą mogli zasiedlić nasi mieszkańcy – mówił Artur Bieliński, Starosta zgorzelecki.

- Mamy cudowny zespół pracowników i tak jak w sporcie potrzebna jest to wsparcie zespołowe, a także walka do końca. Czasami to przygotowanie trwa długo, ale jeżeli coś jest dobrze przygotowane i zaprojektowane to można być spokojnym. Skalę potrzeb mieszkaniowych widać choćby na naszych innych realizacjach – od początku tego roku przekazaliśmy do komercjalizacji ponad 1,6 tys. mieszkań, na które zgłosiło się prawie 7,5 tys. wniosków. Tu w Zgorzelcu mamy do czynienia z renomowanym biurem architektonicznym – S. A. M. I Architekci oraz znanym z najtrudniejszych inżynierskich projektów generalnym wykonawcą – firmą PORR - są to specjaliści więc o ten projekt jestem absolutnie spokojny zaznaczył Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S. A.

- Chciałem podziękować spółce PFR Nieruchomości, że obdarzyła nas takim zaufaniem i powierzyła nam realizację tego projektu. Jestem przekonany, że za 18 miesięcy spotkamy się tutaj wszyscy i z sukcesem świętować zakończenie tej inwestycji i przekazać ją finalnym beneficjentom, czyli mieszkańcom - dodał Ireneusz Kordalski, Dyrektor Regionu Wrocław PORR.

 - Mamy przyjemność być w drużynie Mieszkania Plus - to już jest nasza kolejna inwestycja i z radością przyjechaliśmy tutaj, żeby uruchomić tę budowę. Nie było łatwo, ale ważne, że tu jesteśmy i rozpoczynamy. Przy każdym projekcie myślimy o ludziach, którzy będą tu mieszkać, o rodzinach, staramy się kreować fajną przestrzeń, która będzie jednoczyć mieszkańców i pozwalać im na zawierania sąsiedzkich przyjaźniwskazał Mariusz Lewandowski, właściciel pracowni S. A. M. I. Architekci.

Zaprojektowany zespół budynków nawiązuje bryłami, wysokością oraz rozwiązaniami przestrzennymi do sąsiedniej istniejącej zabudowy, przez co wpisuje się skalą i architekturą w układ architektoniczno-urbanistyczny tej części miasta. Budynki charakteryzują się prostą formą i posadowione są na różnych poziomach dostosowując się do ukształtowania terenu. Osiedle kreuje przyjazne, dostępne dla mieszkańców, kameralne przestrzenie. Pomiędzy częścią pięciokondygnacyjna, a drugą z budynkiem niskim, w otoczeniu drzew zaprojektowano plac zabaw i zieloną przestrzeń z małą architekturą pozwalające mieszkańcom na nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich.

To nie jedyna inwestycja spółki PFR Nieruchomości na Dolnym Śląsku. W Wałbrzychu powstało 215 mieszkań, w których już od dwóch lat mieszkają najemcy. Z kolei w Oławie trwa budowa 144 mieszkań przy ul. Paderewskiego. Latem tego roku ruszy budowa osiedla we Wrocławiu przy ul. Kolejowej, które ma już pozwolenie na budowę. Spółka PFR Nieruchomości jest w trakcie postępowania mającego na celu wyłonienie generalnego wykonawcy robót budowlanych. Inwestycja będzie realizowana w doskonałej lokalizacji – niespełna 1,5 kilometra od rynku głównego wrocławskiego Starego Miasta. Powstanie tam osiedle składające się z ośmiu pięcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 469 mieszkań.

Spółka PFR Nieruchomości ma obecnie w budowie ponad 2,1 tys. mieszkań w 12 lokalizacjach i 1530 mieszkań przekazanych do najmu.