105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Lidii, Ernesta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 marca 2023 - poniedziałek Imieniny: Lidii, Ernesta

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 marca 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1538548338

Pieniądze na zabytki w Jeleniej Górze

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jednocześnie Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin odbyła roboczą wizytę w Jeleniej Górze.


Tu spotkała się min. z szefem wojewódzkiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków. Podkreślała wyjątkowość
Dolnego Śląska a w szczególności Kotliny Jeleniogórskiej pod względem nasycenia zabytkami. Mówiła też to wielokrotnym zwiększeniu nakładów na ich ochronę od czasu kiedy piastuje swoje stanowisko. Poparła też senatora Krzysztofa Mroza, który ubiega się w nadchodzących wyborach o urząd Prezydenta Jeleniej Góry. Senator Mróz zaznaczył, że samorząd Jeleniej Góry wydaje na ochronę zabytków śmiesznie małą kwotę 200 tysięcy złotych rocznie. Z ripostą nie czekał zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak mówiąc, że jest to kwota wielokrotnie wyższa: tylko jeden wydział kultury ma w swoim budżecie ponad pół miliona złotych, a pieniądze na ochronę zabytków pochodzą także z innych źródeł samorządu.

#jelenia gora zabytki finanse dotacje