105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 listopada 2023 - wtorek Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

Piosenka dnia
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 listopada 2023 - wtorek Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 listopada 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1537268845

Samochód kontra rower, autobus i biegacz, czyli świdnicki Eko-challenge


Czym łatwiej i szybciej poruszać się po mieście? Samochodem, autobusem, rowerem? A może na piechotę? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć pracownicy świdnickiego MPK, organizując eko-challage – testowy przejazd przez miasto alternatywnymi środkami transportu. Mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickich spółek miejskich:

– Challenge jest wzorowany na słynnej wyprawie przez Amerykę, oczywiście sprowadzony do mini realiów w Świdnicy. Wybraliśmy trasę około 2-3 km, na której sprawdzimy, które środki transportu są najszybsze. Ważne jest też, żebyśmy spróbowali sobie uświadomić efekty ekologiczne wybrania takiego albo innego środka transportu. Zobaczymy, jakie będą wyniki, mam nadzieję że wnioski, które do których dojdziemy będą interesujące i pouczające dla wszystkich.

Przed startem większość uczestników wskazywała jednego faworyta: 

Rywalizacja przyniosła dość niespodziewane rezultaty: faworyzowani rowerzyści przegrali z samochodem, jadnak czas dojazdu autobusu i biegacza nie był wcale dużo gorszy.

– Autobus przejechał w połowę krótszym czasie niż pieszy, tyle samo zajął bieg – już na mecie posumował wyniki Witold Tomkiewicz – Zdecydowanie krócej jechał samochód; osiągnięty czas to 7 minut 40 sekund. Rower niewiele wolnej – około 8 minut. Jak więc podróżować po Świdnicy? Chyba tak, jak ktoś lubi, często zmieniając środki transportu. Tak jest najlepiej.

Świdnicka zabawa zorganizowana została w ramach trwającego od wczoraj tygodnia zrównoważonego transportu.

 

Zdjęcia


Świdnica komunikacja