105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 marca 2023 - czwartek Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 marca 2023 - czwartek Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 marca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1536309736

Zabytkowe sanatorium w Sokołowsku powstaje jak feniks z popiołów


Tegoroczna susza dała się we znaki nie tylko rolnikom. Utrzymujące się od kilku miesięcy wysokie temperatury i brak opadów miały katastrofalny wpływ na zabytki. W Sokołowsku koło Wałbrzycha, gdzie średnia roczna temperatura nie przekracza 8 stopni ucierpiał powracający do życia budynek byłego sanatorium dra Brehmera.  Mówi Bożena Biskupska z fundacji in Situ, opiekującej się zabytkiem:

Dodatkowe prace murarskie skomplikowały harmonogram prac. Nie uda się w tym roku zakończyć zamykania całości budynku stropem i więźbą dachową:

Pomimo trudności prace w sanatorium, będącym wizytówką zwanego polskim Davos – Sokołowsku, trwają a sam budynek powstaje jak feniks z popiołów.

Zdjęcia z zapierających dech w piersiach  spalonego w latach 80 budynku sanatorium w Sokołowsku możecie obejrzeć na naszej stronie internetowej. 

Z Sokołowska dla Muzycznego Radia – Jacek Zych

Posłuchaj całej audycji: 

 


zabytki susza sokołowsko