105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1535094890

Letni Bieg Piastów już jutro

Prawie 1500 zgłoszonych zawodników, piękne trasy, wiele atrakcji dla rodzin, koncert - Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.


Impreza odbędzie się już jutro i niedzielę 25 i 26 sierpnia w rekordowej obsadzie.

Rozpoczęcie prac związanych z budową nowoczesnego ośrodka sportowego na Polanie Jakuszyckiej nie utrudni organizacji Letniego Biegu Piastów. Start i meta zostaną przesunięte na drogę z Jakuszyc na Samolot i Cichą Równię, a centrum logistyczne zostanie umieszczone na dużym parkingu w Jakuszycach. Miejsc parkingowych będzie mniej, niż zwykle, ale powinno ich wystarczyć. Tym bardziej, że niektórzy zawodnicy przyjadą na start koleją.
Na listach startowych Letniego Biegu Piastów znajduje się prawie1,5 tys. osób. Wszystko wskazuje na to, że padną rekordy frekwencji w Jakuszyckim Ultramaratonie na dystansie prawie 50 kilometrów i Jakuszyckim Półmaratonie na 21 km oraz w rekreacyjnym marszu nordic walking. W pierwszym z tych biegów weźmie udział ponad ćwierć tysiąca biegaczy z całej Polski, a w drugim dwa razy więcej.
W programie jest także Jakuszycka Jedenastka na 11 km. Na dzieci czekają Wyprawa Zucha i Bieg Przedszkola.
Na ultramaraton i półmaraton limity uczestnictwa zostały wyczerpane, ale na jedenastkę, marsz i konkurencje dziecięce można zapisać się na stronie internetowej Biegu Piastów: www.bieg-piastow.pl.
Na starcie staną zawodnicy z całej Polski, jak również z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji, Ukrainy i Irlandii. Najdalszą drogę pokonała Anna Klimek z Dublina.
Podobnie, jak podczas zimowej edycji, mocną stroną Letniego Biegu Piastów są trasy. Zawodnicy odwiedzą między innymi Orle, Samolot, pobiegną wzdłuż Izery, pokonają uroczy fragment Kopalnia Stanisław-Wysoki Kamień-Zakręt Śmierci oraz wymagające odcinki o nazwach Woda Mineralna i Bez Łaski, znane dotychczas głównie z biegówek.
Letni Bieg Piastów to także wiele atrakcji pozasportowych, również dla kibiców: koncert zespołu Me Myself and I , Expo ze stoiskami producentów sprzętu sportowego, foodtrucki z rozmaitymi potrawami, jak również otwarcie trasy 'PKP Intercity. Pociąg do Gór'.
To ostatnie wydarzenie jest efektem nawiązania współpracy partnerskiej Biegu Piastów z PKP Intercity. Firma ta będzie patronem Górnego Duktu, a uroczyste otwarcie uświetni bogatym zestawem atrakcji dla wszystkich. Urządzi strefę fitness dla dorosłych, zorganizuje gry i zabawy dla dzieci, udostępni lornetki do obserwacji okolicy.
Po raz kolejny Letni Bieg Piastów wspierany jest przez Szklarską Porębę. Nosi ona miano Stolicy Biegu Piastów. Zawodnicy, którzy ukończyli półmaratony w ramach Maratonu Karkonoskiego i Wielkiej Pętli Izerskiej, a teraz dołożą do tego pokonanie Jakuszyckiego Półmaratonu, sklasyfikowani zostaną w Pucharze Szklarskiej Poręby w Półmaratonach. Najlepsi zostaną nagrodzeni i uhonorowani na podium.
O swoich sukcesach każdy będzie mógł poinformować bliskich na kartkach pocztowych ze specjalnym datownikiem, który szykuje na Letni Bieg Piastów Poczta Polska - po raz kolejny partner jakuszyckich zawodów.
Jeśli ktoś nie startuje, albo udział w zawodach mu nie wystarczy, może poćwiczyć w strefie sportu w pobliżu startu i mety, gdzie Termy Cieplickie (partner Letniego Biegu Piastów) przygotowały różne atrakcje dla miłośników rekreacji. Będzie też strefa chilloutu na piasku, z leżakami i puffami, jak również animacje dla dzieci i dorosłych.
W ramach Jakuszyckiego Ultramaratonu swój setny maraton pobiegnie jeleniogórzanin Wiesław Dul - jeden z najwierniejszych Piastów, startujący w Jakuszycach od 1979 roku. Wyczyn 66-letniego biegacza, startującego w maratonach od niemal 40 lat, elektryzuje środowisko biegowe w całym kraju. Wiesław Dul zaprosił do udziału i kibicowania wielu znajomych i przyjaciół, których poznał na biegowych szlakach. Otrzymają od niego specjalne medale. On zaś otrzyma wykonaną specjalnie na tę okazję figurkę, która upamiętni jego sto maratonów. Fundatorami figurki są przyjaciele Wiesława Dula z tras biegowych.
Bogaty i wszechstronny program Letniego Biegu Piastów jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i firm. Sponsorem generalnym jest PKO Bank Polski, głównym KGHM Polska Miedź, a partnerami Poczta Polska, PKP Intercity, Termy Cieplickie, Brubeck oraz Interferie. Wydarzenie wspierane jest także przez Szklarską Porębę, samorząd wojewódzki Dolnego Śląska i Jelenią Górę. Organizatorem Letniego Biegu Piastów jest Stowarzyszenie Bieg Piastów, a jego areną teren Nadleśnictwa Szklarska Poręba - sprawdzonego od lat przyjaciela biegaczy i innych miłośników ruchu w cudownych okolicznościach przyrody Gór Izerskich.


Podczas Letniego Biegu Piastów zawodnicy wezmą także udział w akcji charytatywnej na rzecz Weroniki i Wiktorii. 16-letnie siostry urodziły się jako wcześniaki, co spowodowało wiele komplikacji w ich życiu.


6. Letni Bieg Piastów
Program
25 sierpnia, sobota
godz. 9 - start Jakuszyckiego Ultramaratonu
godz. 9:30 - otwarcie trasy 'PKP Intercity. Pociąg do gór'
godz. 10 - start Jakuszyckiego Półmaratonu
godz. 10:20 - Wyprawa Zucha
godz. 13 - dekoracja zwycięzców półmaratonu
godz. 14 - koncert Me, Myself & I
godz. 15 - dekoracja zwycięzców ultramaratonu
26 sierpnia, niedziela
godz. 10 - start Jakuszyckiej Jedenastki
godz. 10:20 - start Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking
godz. 10:30 - Bieg Przedszkolaka
godz. 12 - dekoracja najlepszych na 11 km

źródło: Bieg Piastów

Zdjęcia


impreza plener szklarska poręba LetniBiegPiastów