105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

DEBIUTANCI PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
03 grudnia 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1533654347

Dramat z wodą na Pogórzu Izerskim

Wysokie temperatury panujące od długiego czasu na Pogórzu Izerskim spowodowały wysychanie przydomowych studni , a nawet lokalnych ujęć wody.


Wysokie temperatury panujące od długiego czasu na Pogórzu Izerskim spowodowały wysychanie przydomowych studni , a nawet lokalnych ujęć wody. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w gminie Leśna , gdzie woda dowożona jest do blisko 50. gospodarstw domowych w trzech wsiach. Wysychają górskie potoki i strumienie. Rzekę Kwisa , można obecnie w wielu miejscach przejść suchą stopą.Na Pogórzu Izerskim są już takie wsie , jak Świecie , gdzie woda w przydomowych studniach wysycha od pięciu lat . To efekt obniżenia poziomu wód gruntowych o ponad dwa metry , wskutek braku opadów deszczu latem , a zimą śniegu. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców jest budowa sieci wodociągowej , ale jak na razie to tylko plany, bo gminy nie stać na taką inwestycje.