105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1532599013

Impas w sprawie budowy Trasy Sudeckiej. Oferty dwukrotnie przewyższają możliwości


Pod ogromnym znakiem zapytania stanęła budowa łączącej Wałbrzych i Boguszów-Gorce Trasy Sudeckiej, w ramach której wyremontowana miała zostać ulica 1-go maja w Wałbrzychu i połączona z nowo wybudowaną obwodnicą Boguszowa-Gorc. Oferty złożone w przetargu dwu-, a nawet niemal trzykrotnie przewyższały kwotę przeznaczoną na na ten cel. Zabrakło najmniej 60 milionów złotych, mniej więcej tyle, na ile wyceniono inwestycję. Mówi Bogusław Rogiński, dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Dróg i Komunikacji:

Niedoszacowane przetargi to ostatnio niemal standard wszelkich inwestycji drogowych. Winne są temu głównie ciągnące się miesiącami procedury pozyskiwania środków i dofinansowań ze źródeł zewnętrznych. Kompletny projekt powinien zawierać kosztorys budowy, a ten po trwających często wiele miesięcy procedurach administracyjnych niewiele ma wspólnego ze stanem faktycznym. Nie bez znaczenie pozostaje ogromny popyt na prace budowlane i brak rąk do pracy:

Dziś nie wiadomo kiedy i czy w ogóle rozpocznie się budowa Trasy Sudeckiej. Inwestora – Gminy Wałbrzych, nie stać na przyjęcie tak drogich ofert. 

Trasa Sudecja ma powstać w systemie zaprojektuj i zbuduj, gdzie zakres prac rozciąga się od projektu po realizację. Skąd wziąć brakujące 60 milionów lub o ile zmniejszyć zakres robót – to rozstrzygnie się już za kilka dni. W piątek w wałbrzyskim urzędzie miasta zbiera się specjalny zespół powołany do sprawy Trasy Sudeckiej.

 

wałbrzych przebudowa boguszów-gorce