105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Noc na HitPlanecie
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 grudnia 2023 - niedziela Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
03 grudnia 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1530699709

Fort BS na letnich festiwalach!

Legenda polskiej sceny punkrockowej jeleniogórska grupa FORT BS pracują nad nowym materiałem muzycznym.


Efekty tej pracy najprawdopodobniej poznamy na jesień. Jednak wcześniej odwiedzą podczas wakacji kilka zacnych festiwali z Woodstokiem na czele. Zaczynamy od tego weekendu, cieszymy się każdą chwilą i gramy - mówi wokalista Tomek -Cichy- Cichocki.

Fort BS:
Zespół FORT BS - to legenda polskiej sceny punkrockowej. Grupa powstała w 1983 roku w Jeleniej Górze z fascynacji muzyką punk rockową i nowofalową oraz w opozycji do szarości i beznadziei egzystencji w ówczesnej Polsce.
W 1984 roku po kilku lokalnych koncertach - prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę Cichego - zespół zadebiutował na Festiwalu w Jarocinie. Zespół inspirował się wtedy jeszcze klasykami gatunku punk lecz dwa lata później przedstawił już zupełnie nowy zimno falowy materiał powstały pod wpływem twórczości bydgoskiego Variete.

Rok 2015 zespół FORT BS zaczyna od promocji nowej płyty i to płyty akustycznej o której tak oto mówią sami muzycy:
W konsekwencji wydanej, długo nieoczekiwanej, winylowej płyty z archaicznymi już wersjami demo nie wypadało nie ukończyć raz zaczętej pracy...

koncerty nowa płyta Fort BS