105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1528201122

Spór o MDK

Co dalej z obiektem MDK przy ul. Curie-Skłodowskiej w Jeleniej Górze? Emocjonalne spotkanie zakończone dużym znakiem zapytania.


Chcemy aby władze miasta na poważnie zajęły się naszym problemem, który był odkładany od wielu lat - mówili na wczorajszym spotkaniu z komisją oświaty i wychowania Rady Miejskiej w Jeleniej Górze oraz z z-cą Prezydenta Jeleniej Góry Piotrem Paczóskim, rodzice i dzieci uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul . Curie-Skłodowskiej w Jeleniej Górze. W związku z fatalnym stanem budowlanym budynku, pozwolenie na jego warunkowe użytkowanie mija z końcem tego roku. Ewentualne prace remontowe kosztowałyby minimum 1,5 mln zł. W związku z tym prezydent miasta chce przenieść zajęcia MDK do wygaszanego Gimnazjum nr 1 przy Piłsudskiego. Tam do dyspozycji miało by być 7 pomieszczeń na 2 i 3 pietrze szkoły co zdaniem części rodziców od razu wyklucza z zajęć osoby niepełnosprawne. Klasy te przez następny rok szkolny miałyby być dzielone z uczniami wygaszanego Gimnazjum potem byłyby na wyłączność MDK. Obawiamy się tych przenosin bo tu jest nasz drugi doom - mówi Miriam Kofer uczęszczająca na zajęcia plastyczne w MDK.

Co na to Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ? Bo jego stanowiska w tej sprawie domagali się uczestnicy wczorajszego spotkania. W Ratuszu był Jacek Sałaputa.

 

Zdjęcia