105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 lutego 2024 - niedziela Imieniny: Wiktora, Cezarego

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 lutego 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1527489356

Podsumowanie XXVI kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej

Poniżej, jak co tydzień, przedstawiamy wyniki meczów minionego weekendu.


Piast Wykroty - Granica Bogatynia 1-1

Sparta Zebrzydowa - Hutnik Pieńsk 1-5

BKS Bolesławiec - Woskar Szklarska Poręba 2-0

Victoria Ruszów - Łużyce Lubań 1-4

Orzeł Wojcieszów - Stella Lubomierz 2-0

GKS Warta Bolesławiecka - Pogoń Świerzawa 2-1

Cosmos Radzimów - Lotnik Jeżów Sudecki 1-0

TS Parzyce - Gryf Gryfów Śląski 0-3 vo.

Wykroty w pojedynku z Bogatynią już od 36 minuty musiały grać w dziesiątkę, bowiem bramkarz Piasta otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Co ciekawe – wynik otworzyli osłabieni gospodarze, a konkretnie Krawczyk. Na ich nieszczęście 5 minut później Michalik z Granicy wyrównał na 1-1 i takim wynikiem zakończył się mecz w Wykrotach.

Zebrzydowa, która w ostatnich meczach notowała całkiem niezłe wyniki, tym razem dostała u siebie lekcję futbolu od Pieńska. Najpierw jednak Sparta miała kilka świetnych okazji do zdobycia bramki, które wkrótce zemściły się w postaci pięciu trafień Hutnika. Na domiar złego gospodarze kończyli ten mecz w dziesiątkę, a kontuzjowany bramkarz Pieńska musiał opuścić boisko.

BKS Bolesławiec u siebie jest naprawdę ciężkim orzechem do zgryzienia. Przekonali się o tym piłkarze Woskara Szklarska Poręba, którzy nie mieli większych argumentów w Bolesławcu i przegrali po dwóch golach Białego i Graczyka.

Do niespodzianki kolejki doszło w Ruszowie, gdzie Łużyce Lubań, a więc najgorszy zespół wiosny, wygrały aż cztery do jednego. To nie koniec wrażeń z tego meczu – w 75 minucie spotkania po czerwonej kartce otrzymał zawodnik Ruszowa oraz bramkarz Łużyc. Pięć minut później drugi czerwony kartonik otrzymał kolejny zawodnik Victorii.

Orzeł Wojcieszów ze świadomością możliwego spadku na karku wiosną u siebie nie rozdaje łatwo punktów. Tym razem przekonali się o tym zawodnicy lubomierskiej Stelli, która przyjechała do Wojcieszowa dosłownie zdziesiątkowana kadrowo i która przegrała zero do dwóch.

Warta Bolesławiecka nie zwalnia tempa i rozjeżdża kolejnych rywali w drodze do IV ligi. Tym razem warcianie wygrali z Pogonią Świerzawa dwa do jednego, a wiosną strzelili już łącznie aż 31 goli.

Cosmos na wyjazdach radzi sobie fatalnie, ale u siebie tanio skóry nie sprzedaje. Dzisiaj przekonali się o tym zawodnicy Lotnika Jeżów Sudecki, którzy minimalnie przegrali z gospodarzami zero do jednego.

Opracował: Paweł Zatoński

mecz okręgówka wyniki