105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1526883989

Podsumowanie XXV kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej

Poniżej krótka relacja i wyniki meczów, które odbyły się w miniony weekend.


Materiał przygotował Paweł Zatoński.

Stella Lubomierz - GKS Warta Bolesławiecka 1-2
Pogoń Świerzawa - Cosmos Radzimów 0-0
Łużyce Lubań - Orzeł Wojcieszów 4-0
Gryf Gryfów Śląski - Victoria Ruszów 1-1
Hutnik Pieńsk - BKS Bolesławiec 0-2
Granica Bogatynia - Sparta Zebrzydowa 0-1
Lotnik Jeżów Sudecki - Piast Wykroty 1-2
TS Parzyce - Woskar Szklarska Poręba 0-3 walkower

W Lubomierzu spotkały się praktycznie najlepsze wiosną drużyny. Gospodarze musieli sobie co prawda radzić bez kontuzjowanego Mariusza Malarowskiego, ale grali u siebie – i faktycznie, to Stella rozpoczęła strzelanie, a raczej Machelski w 6.minucie meczu. Na odpowiedź Warty nie trzeba było długo czekać, bo kilka chwil później wyrównał Pełdiak. Stella może i prowadziła grę, ale ostateczny cios zadał lubomierzanom grający trener Warty – Kaliciak, znany m.in. z występów w GKS-ie Katowice.

Świerzawy nie trzeba już nikomu przedstawiać – spece od remisów kolejny raz zanotowali podział punktów. Tym razem u siebie – z Cosmosem Radzimów. W ostatnich dniach głośno było natomiast o trzech wiosennych wygranych meczach Świerzawy, które zweryfikowano jako walkowery. Na dziś pewne jest, iż klub zamierza się odwołać.

Dopiero drugie zwycięstwo wiosną zanotowali w ten weekend gospodarze z Lubania nad Orłem Wojcieszów. Łużyce rozbiły gości aż 4-0. Orła możemy porównać do Titanica, dla którego górą lodową okazała się jeleniogórska okręgówka.

Kibice Gryfa w tej rundzie nie mogą poczuć smaku zwycięstwa na swoim terenie. Bardzo blisko było w sobotę, kiedy Gryf za sprawą młodziutkiego Celucha otworzył wynik i czekał na potknięcia lidera z Ruszowa. Na nieszczęście gospodarzy Stefański wyrównał w końcówce spotkania i Victoria wywiozła punkt z Gryfowa. Warto odnotować, że Gryf jesienią pokonał w Ruszowie Victorię, a teraz pokazał, że nadal ma patent na lidera i postawił się gościom, ostatnie 30 minut grając w 10.

Hutnik Pieńsk to piłkarski ewenement. Wiosną nie wygrał u siebie nawet jednego spotkania i nie strzelił  gola. Podobnie było i tym razem, bowiem BKS Bolesławiec wygrał w miasteczku nad Nysą dwa do zera po golach Puzio i Lisowskiego.

Sparta Zebrzydowa wiosną zadziwia tak samo jak Granica Bogatynia, z którą przyszło jej się mierzyć tym razem. Sparcie widmo spadku co tydzień zagląda w oczy, a Bogatynia plasuje się raczej w środku stawki. Tego dnia to jednak spartanie wygrali jednym golem i nadal dzielnie walczą o utrzymanie.

Lotnik Jeżów musiał przełknąć u siebie gorycz porażki, bo choć do przerwy prowadził z Wykrotami 1-0, to jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a konkretnie do Romana i Szydlarskiego – właśnie dzięki tym niezawodnym napastnikom Piast wywiózł spod Jeleniej Góry trzy punkty.

Liderem tabeli pozostaje Victoria Ruszów, a na pozycji wicelidera plasuje się Warta Bolesławiecka.

klasa okręgowa wyniki meczów