105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 listopada 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1526280440

Podsumowanie XXIV kolejki jeleniogórskiej klasy okręgowej

XXIV kolejka ligi okręgowej za nami. Poniżej przedstawiamy wyniki meczów rozegranych podczas minionego weekendu.


Piast Wykroty - Sparta Zebrzydowa 1-1
Lotnik Jeżów Sudecki - Pogoń Świerzawa 0-0
BKS Bolesławiec - Granica Bogatynia 0-0
Victoria Ruszów - Woskar Szklarska Poręba 3-1
Orzeł Wojcieszów - Gryf Gryfów Śląski 1-1
GKS Warta Bolesławiecka - Łużyce Lubań 7-2
Cosmos Radzimów - Stella Lubomierz 2-1
TS Parzyce - Hutnik Pieńsk 0-3 (walkower)

W derbach gminy Nowogrodziec Sparta zaliczyła kolejne dobre wiosenne spotkanie w walce o ligowe utrzymanie, remisując w Wykrotach z Piastem jeden do jednego. Gospodarze nadal borykają się z problemami kadrowymi w ofensywie, stąd zaledwie punkt w meczu z ligowym outsiderem z Zebrzydowej.

Królowie remisów ze Świerzawy ambitnie zaprezentowali się w Jeżowie, gdzie podzielili się punktami z tamtejszym Lotnikiem.  Gospodarze przycisnęli zwłaszcza w drugiej połowie, ale bez skutku i perspektywa awansu nieco się oddaliła.

Granica Bogatynia wiosną prezentuje się naprawdę dobrze i powiększa swoją przewagę nad strefą spadkową, powoli usadawiając się w połowie ligowej stawki. Tym razem przygraniczni wywieźli cenny punkt z Bolesławca, nie tracąc żadnej bramki. BKS natomiast pozostaje w walce o awans.

Lider z Ruszowa ma już dziesięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Wartą Bolesławiecką. Tym razem Victoria pokonała u siebie ekipę z Wojcieszyc, a tym samym nie pozwoliła Woskarowi na oddalenie się od strefy spadkowej.

Gryfowianie chyba zapatrzyli się w Świerzawę i również kolejny raz zremisowali. Podział punktów w Wojcieszowie jeden do jednego boli tym bardziej, że Orzeł to ostatnia drużyna jeleniogórskiej okręgówki.

Warta Bolesławiecka wiosną jest nie do zatrzymania. Dziewięć wiosennych meczów i ani jednej porażki – liczby robią wrażenie. Wicelider spod Bolesławca tym razem rozstrzelał pogrążone w kryzysie lubańskie Łużyce aż siedem do dwóch.

Stella Lubomierz nie będzie miło wspominała meczu w Radzimowie, gdzie w doliczonym czasie straciła trzy punkty, a na domiar złego poważnej kontuzji nabawił się najskuteczniejszy zawodnik ekipy „Kargula i Pawlaka” – Mariusz Malarowski. Cosmos natomiast tym zwycięstwem 2-1 zapewnił sobie kolejne trzy punkty do koniecznego utrzymania.

W tabeli bez zmian – przewagę 10 punktów nad rywalami utrzymuje lider z Ruszowa, a stawkę zamyka duet Zebrzydowa – Wojcieszów.

Autor: Paweł Zatoński

mecze klasa okręgowa wyniki