105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 lutego 2024 - środa Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1583834631

18 przypadków koronawirusa w Polsce

Kolejny dodatni wynik potwierdzono w województwie mazowieckim. Tym samym w Polsce potwierdzonych zostało 18 przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem.


Od wczorajszego popołudnia w pięciu punktach na granicy z Niemcami i Czechami wprowadzono kontrolę sanitarną. W ciężkim stanie jest nadal 73-letni pacjent z Wrocławia. Mężczyzna z ostrą niewydolnością oddechową wymaga specjalistycznej opieki. Aby zmniejszyć ryzyko jego rozprzestrzeniania, służby medyczne zalecają dbanie o podstawowe środki higieny, a przede wszystkim – częste mycie rąk mydłem i wodą. O tym jak się zachować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, mówi Elżbieta Sójkowska z jeleniogórskiego Sanepidu.

Służby sanitarno- epidemiologiczne apelują do mieszkańców, aby szczególną troską objęli seniorów i seniorki, których stan zdrowia często nie jest dobry. Zwracają się do osób starszych, aby ograniczyły swoją aktywność społeczną, powstrzymały się od udziału w spotkaniach i imprezach, podczas których potencjalnie mogłoby dojść do zakażenia.

 

sanepid koronawirus higiena mycie rąk